
11 MEDALISTÓW W CHEŁMICY
W sobotę, 23 kwietnia 2022 na stadionie lekkoatletycznym w Chełmicy Cukrowni odbyły się biegi w ramach cyklu „Cztery pory roku”. W III etapie – „Wiosna”, naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów.
Organizatorem zawodów był UKS Cyprianka. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 100m do 800m z podziałem na 5 kategorii wiekowych (osobno chłopców i dziewcząt). Łącznie w 10 biegach wystartowało 113 zawodników.
Kolejny raz nasi uczniowie zasłużyli na słowa pochwały. Jedenaścioro z nich, czyli połowa startujących tego dnia reprezentantów naszej szkoły zajęła miejsca na podium. Bardzo cieszy nas również fakt, że dokładnie wszyscy poprawili swoje czasy w porównaniu z biegiem zimowym. To świadczy o postępach naszych uczniów, którzy w zawodach rywalizowali z dziećmi i młodzieżą z Gminy Fabianki (m.in. Cyprianka, Nasiegniewo, Łochocin, Bogucin) oraz Włocławka.
Gratulujemy medalistom i dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie i godnie reprezentowanie szkoły.
Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców, którzy dowieźli dzieci do Chełmicy i dopingowali je podczas zawodów.
Miejsca na podium:
Bieg na 100 metrów chłopców:
II miejsce – Jakub Falkowski
Bieg na 200 metrów chłopców:
II miejsce - Kacper Szychulski
Bieg na 400 metrów dziewcząt:
I miejsce - Zuzanna Falkowska
II miejsce – Maria Stasinowska
Bieg na 600 metrów chłopców:
II miejsce - Dawid Kalinowski
III miejsce - Wiktor Kalinowski
Bieg na 600 metrów dziewcząt:
II miejsce - Wiktoria Linowska
Bieg na 800 metrów chłopców:
I miejsce - Kamil Kalinowski
III miejsce - Kacper Kalinowski
Bieg na 800 metrów dziewcząt:
I miejsce - Emilia Majeska
III miejsce – Weronika Szychulska
Ponadto szkołę reprezentowali: Igor Kalinowski, Bartosz Zawadzki, Aleksandra Falkowska, Julia Szychulska, Bartosz Majewski, Dawid Dankowski, Nikola Kurant, Kacper Kalinowski, Szymon Stasinowski, Natalia Tomaszewska i Oliwia Kurant.
Opiekunami naszych biegaczy byli nauczyciele WF: Pani Dorota Augustyniak i Pan Piotr Wyszyński.
P. Wyszyński